Hər şey qaranlıqdan başladı...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hər şey qaranlıqdan başladı...

Dünyanı əksinə fırlatmaq üçün geriyə dönməyimiz bəsdir...

AnasayfaLatest imagesAxtarQeydiyyatdan keçinGiriş

Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!

Aaa gitmek 
4 posters
MüəllifIsmarıc
FuCkEn_LiFe

FuCkEn_LiFe

İsmarıc sayı : 138
Şəhər/Ölkə : so interesting??
Registration date : 08/08/08

Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Empty
Yeni mövzuMövzu: Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!   Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Icon_minitimeÇər. 13 Avq. 2008 - 7:28

01 Ben hayati oyuncak bile sandim ama yanildim cunku cocuktum yola cikmis yeni yolcuydum (Hade Hade Hooy)

02 Forsa bedenim elime hediye her planda ortalikta pirana duygular (Kole Gibi)

03 Dunya dondu durmaz oldu zordu ferini kesti Tanri nokta koydu oydu adina kole denen (Kole Gibi)

04 Karda yalin ayakla gezinen onca korpenin ayaklarinda bir yaraydi sanki rap karabiber duasi (Kole Gibi)

05 Hayat bir damla suyla colde serap gorenin aski (Lingulistik)

06 Kalem elimde parca parca haykirir bu kagida (Lingulistik)

07 Dunya mali ucan hali bin ve de dus bitecek ol emin kurdugun her dus (Al 1'de Burdan Yak)

08 Duvarlar Uzerime geldikce kendime 10 parmakli bir surat yaptim (Nedense)

09 Ben ne savaslar verdim kendime bir Rabbim sahit sor ne zaman, vurdum kendimi en son katilim oldum her gece nedense (Nedense)

10 Ezeliyat degil reali rabbani muhim 3 sefil hicvardan yapraga akar kardan yaslar hava buz kirpiklerim don tutar (3 Sefil Sair)

11 Anakronik bi kronik rapte tek kalemle muhuru basan o adamin adi bu sakasi olmayan bir sert kafiye a.k.a Sagopa key meydey meydey hey (Icimdeki Seytanin Ensesindeyim)

12 Caldi zil ve rap ceketini cayira saldi bil bu sarki herkesin hissedenler dinlesin (Kambur Kelimat)

13 Ey rapin oglu gozlerinde yas duellosu ve koturum oldu ince ruhlar ordusu, son arzusunda anlasildi olumun korkusu (Kor Savasci)

14 Soyut bir yuz aynada aksederken yuzume kimsin demeye dilim varamadi (Pesimist 2)

15 Bense kalbimin satirlarindaki su cumle multecileriyle bogusur haldeyim (Pesimist 3)

16 Bir sabah ve birde aksam oku bu siiri iki gozumde on sozum (Pesimist 3)

17 Kum kalemde dalga sehiti gunes dogar gozum yanar (Pesimist 3)

18 Yillatilmis senelerin nobetcileri degil miyiz (Analiz)

19 Gardiyan da bendim, hakimin de kendisi ve hapse teslim edilen huzurun girtlagini ben kestim, katil oldum sirretinden muebbetim hurriyete (Analiz)

20 Dudaklarimda bal yok, oysa tek dilekti mutluluk (Karikatur Komedya)

21 Sonen mumun emanetiydi gozume sanki karanlik, donen su dunya sanki tas ve biz icinde corbalik (Karikatur Komedya)

22 Katiksiz iyiyi bulana dek mi surecek tek devamlilik (Karikatur Komedya)

23 Esefle kinamadir rapim, fasih, dekolte konusurum, yolumdur onume konulan:yururum,gorurum,soverim,severim (Degisebilir Her An Adres)

24 Ben raperken orada donabilir iliklerin (Degisebilir Her An Adres)

25 Mis kokulu yalanlarin dus vakti geldi ama evde sular kesik (Degisebilir Her An Adres)

26 Dusman kelimesinin anlamini arkadas sifatini tasiyanlardan ogrendim (Maskeli Balo)

27 Birisi aciyi cekti, oteki aciyi servis etti (Ugurla Bahtiyarlari)

28 Rayina koydum hayatimin tek vagonlu trenini, gitme gelme aleminde tek ve son seferdeyim (Ugurla Bahtiyarlari)

29 Neyleyim ki gunesi bir gunumde kordeyim (Minimalite)

30 Yasarim iskeletler diyarшnda, bir et parcasiyim. varimi yoktan aldim (Iskeletler Diyarinda Bir Et Parcasi)

31 Tasanin etrafinda gezgin olmus insanlar kisacik molalarda tanidilar mutluluk denen kelimeyi (Bir Pesimistin Gozyaslari)

32 Kuvvete dayanamayan adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir (Bir Pesimistin Gozyaslari)

33 Makam arabalarina yol ver gecsin, emri vaki olmus her yolcu (Didaktik Kitaplar)

34 Emre dayali yamali jon hayatlar icerisinde itaatin emanetindeyiz biz, biz kimiz (Manzumu Mazlum Dinledi)

35 Tek kursun bitirebilse gari bu hayati bari bin kursun atin da gonlum doysun ahali (Ufle Gunesi Sonsun)

36 Son soze gerek yok, ilk sozun faili mechul, kullarin arifi rapi serdi onune rehine kaldi cumlelerin, noktami ben koydum, el senin yaz (Rap Gafil)

37 Ben tekilim,tekelim, tekeline tekme, tekerin olsa kaza sebebi, patlak, kaltak dustu bu yola tek yuzu catlak (Rap Gafil)

38 Hayallerim yok oldu, koydugum yerde yoktu hicbiri tek yabanci bendim evde ve bir yalanci mumdu dogan gunes (24)

39 Sagopa yuz bela tadinda komutan ve karavebada,tek safhada yoluna duz gider bu pesimist hardrhymer (Etki Tepki)

40 Duvarda cerceveydi yasanan anilar, bir tebessum etse goz dolar, tasar sular ve ruhumu sel basar ve kalbimde bir kucuk cocuk yasar (Etki Tepki)

41 Cekilissiz, kurasiz hediyeyi sundum, al ve ac paketleri, icine sevgi koydum (Propertions)

42 Istanbulumda solurum,Samsun topragim, kanimda hiphopim,raple doganim ben Sago Key (Yokluk Icinde Varlik Ceksem)

43 Hayat kizgin boga ben kirmizi pelerin (Romantizma)

44 Gozlerimde bir filimsin, goz cukurlarimda uyuya kalmis bir bebeksin, bende ninninim, uyu (Bebegim Oldu)

45 Suretim sarap misali eskidikce degeri artti (Vasiyet)

46 Rapimtraksin,sen reel degilsin (Vasiyet)

47 Benim kalemi bir kisi yikti,kalemimi kirdi, sozlukte sevgiliydi anlami (Leyli)

48 Soyadimin ilk iki harfi kisiligim kadar oz (Rak Benadam)

49 Okyanuslar murekkebim agaclarsa kalemim benim (Batil Rhyme)

50 Inecek var,durdurun Dunya'yi (Sagopa Yasli Planet)

51 Beni sevmek icin programlanma,devrelerini yakarim (Kendime Sarilir Donarim)

52 Sagopa Key: Rapte ic karartan ilk bulus (Anektod)

53 Darmadagin armaganim kaos karmalarindayim karmakarisiklasmaktayim (Pavlov'un Kopegi)

54 Tekmelerdim daglari kalbime yuvarlandi taslari (Pavlov'un Kopegi)

55 Varlik ruhu terkeder,gozun gozumden ayrilinca,bendeki ask altin misali,agirliginca (Baytar)

56 Bu devranin binlerce sevgi musterisinden biriyim (Baytar)

57 Dertle anlas deva bul,uzuntu kalbi somurur (Baytar)

58 Beynime kumanda takmis oynamaktalar,ama cakilmadim (Sansur Perdesi)

59 Kufur etmektense birak Sago sayfa bos kalsin (Sikayetname)

60 Gulmek bir mukafattir, aglayan gozlerin gordugu (Kurdan Kollar)

61 Ask bir multeci, gocup gider, bilmez deger (Kurdan Kollar)

62 Hayat denen ekmekten bir dilimdim ben de yendim (Dil Yaratmakta En Asil Silahlarini)

63 Kendine gelmek icin hergun en az bir kere bir dizemi oku (Dil Yaratmakta En Asil Silahlarini)

64 Sokugune yap yama yamyam budala (Trakonya)

65 Zulum tasiyla kanati verdi basimi felek kahpesi (Soguk Kuvet)

66 Gozler sozlerin sertligiyle yasa bulanip ah cekti (Soguk Kuvet)

67 Sensiz gecen gunlerin kazasi yok be sevgili (Soguk Kuvet)

68 Hepinizin Sago bilgisi yetersiz vitaminlerimle bugunlere geldiniz (Pesimist 3)

69 Emre dayali yamali jon hayatlar icerisinde itaatin emanetindeyiz biz, biz kimiz (Manzumu Mazlum Dinledi)

70 Yagmur sakladi gozyaslarimi kopya kalplere damladi damlam (Kopya Kalpler)
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Rock_Boy
Admin
Rock_Boy

İsmarıc sayı : 35
Registration date : 06/08/08

Yeni mövzuMövzu: Geri: Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!   Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Icon_minitimeÇər. 13 Avq. 2008 - 13:42

ela sozlerdi..cox saol Wink
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
http://www.host-alliance.li
FuCkEn_LiFe

FuCkEn_LiFe

Yeni mövzuMövzu: Geri: Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!   Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Icon_minitimeC.a. 14 Avq. 2008 - 0:22

Rock_Boy yazıb:
ela sozlerdi..cox saol Wink
deymez! Smile
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
FuCkEn_LiFe

FuCkEn_LiFe

Yeni mövzuMövzu: Geri: Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!   Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Icon_minitimeC.a. 14 Avq. 2008 - 5:51

EN SON ALBOM SONUNDA YAZDIGI YAZI!!!!

İnşa ettiğim binanın çimentosu kelâm.
Yolun başından beri bana sorarlar “ey fakir buraya kadar nasıl dayandın?”
Derim ki; çimento taşıyarak.
Çevre sakin amma ve velakin zorludur yol boyu ne olacak halin?
derim ki; ALLAH (c.c) zoru bilmemi istemedikçe ne bilirim meşakkat. Bildirmek isterse de etime kemiğime göre verir.
Her yola bir son koymuştur öyle ya da böyle bir son göreceğim.
Ey fakir,silahın var mı?
derim ki; benim silahım dokununca acı vermeyen sözdür.
Ya fakir neler dersin, canavardan korur mu söz, bıçak olmadan çıkar mı göz?
derim ki; göz çıkarmak istedikçe bir parmak da yeter, bıçakla işi olan kalemimin ucudur, benim canavarım gaflettir.
Ey garip fakir yolun açık olsun…
Hadi selametle… bu fakir yoluna devam eder, görelim Mevlâ ne eyler…ne eylerse güzel eyler vesselam.
Kötü insanlar tanıma senesi. 365 günlük ağıt konuk eğler kağıt. Rüzgarla uçuşur sözüm, nereden varacağı belli mi olur?...
Anlatmak istediklerimin toplamı düşündüklerinin bir eksiği olabilir. İcra etmeye gayret gösterdiklerim beklentilerinden bir mil önde olabilir. Hepimiz aynı güzergâhtan gidiyoruz meçhule. Bir gün anlattıklarımı sahipleneceksin.
Geçtiğin diyarları sen de hatırlayacaksın. Sago sadece hatırlar.
Her zamanki pesimist kötü adam bu. Olabildiğince kendimim. Kendi gibi olan herkesin en büyük sırdaşlarındanım.
Ben ağlamaktan utanmayanım, pişmanlık tövbesiyle ruhunu rahatlatanım. Benim yolumun üzerine dolunay, güneşi görmeyeli yıllar oldu.
Ağustos güneşi gerçektir peki ya ocak ayazı? İnsanlar mevsimler gibidir derler. 4 mevsim bestelere konu olmuş.
Bazısı yaz hiç bitmeyecek sanıyor bazısının güneşi görünce gözleri kamaşıyor yabancılıktan… vuslat nerede?
Dayanmak gerek. Kaf Kef kaldığı yerden devam eder, şarkı bittiği yerden başlar, nokta konduğu yerden uzaklaşır.
Şarkılar birer insan gibidir, yıllar geçtikçe hüzünlenir, vakit gelince ağlarlar.
Yargılar birer cellat gibidir ille de giyotinim ille de giyotinim derler. Her göz altın aramasaydı çinko madenin şâhı olurdu.
Ben altın dediklerinde aşağı bakıyorum, onlar altın dendiğinde “hani nerededir” diyerek her bir tarafa bakınıyorlar.
Ben aynı şeyleri anlattıkça beni daha çok sevenleri görüyorum. Gördüklerime inanmam gerek.
Hüsranlarımla komşu olduğumdan beri beş çaylarında dolunayı izliyoruz. Komşu komşunun külüne muhtaç…
Tanıklarımı cansızlardan seçtim, sanıklarımsa canlılardan bir demet. Bir tanığım var biri dilim diğeri kalemim.
Biri üç öteki beş harftir… üç-beş anlatırlar.
Maneviyat benim sarayım, hizmet edenim dua, askerlerim kelimeler, hüner süsüm. Şimdi anlayabildin mi tüm bunlar benim iç yüzüm.
Sana “ RAB” dediğimde korkma, O senin de RABBIN. Kıldan ince kılıçtan keskin bir geçit bizi bekler, düşersen yanarsın, kendini tart.
O terazide ne kavun tartılır ne karpuz.
Bebek karında. Onun için orası dünya. Ne çok seviyor orayı. Yiyor içiyor…
Ahiret o göbeğin terkidir işte. Dışarıdaki kocaman evren nere… o bir katrecik göbek nere…
Bu yolda yürümemiz için emir verildi. Herkes tek başınadır denildi. Emir yüce makamdan ulaştı.
Bakıyorum da bazıları buna şaştı. Bizler dünyaya yemeye, içmeye gelmedik. Bunu hatırlaman benim gibi onlarca seneni alabilir.
Bu sahibinin sesidir. Sana senin sahibini hatırlatmak için verdiğim çaba değil nafile… bir-iki kişi de olsa aramıza katılır genişler bu kafile.
Rabbim fazl- u keremiyle içimi ısıtıyor elhamdülillah. Kalbi donmuşlara çöz diyor manen.
Ne mutlu ısınana, ne mutlu çözülene, ne mutlu ruhunu yeterince doyuran fakire. Sen ister kabullen ister reddet sonumuz yakın mesafe.
Bal saçan dudaklar da benim acı kelamlarla yakan kor da benim.
Yol yakınken çıkış bul… bir çıkar yol bulamayacağın gün de gelecek. Ölüm ALLAH’ ın emri, Ankebut’ ta belli.
Biri RABBİNE “ben de yaratırım demiş”. RAB “yarat bakalım” demiş. O biri eline toprağa daldırmış, RAB şöyle demiş:
“dur bakalım, kendi toprağınla yap!...”
Benim bahsettiğim bu derinlik hiçbir denizde yok, henüz kavuşmak yakındır, bir kulaç daha at ve karaya var.
Bu beyâbanın kumu olmayı çok iş sanma. Senden yığınla var demektir.olabiliyorsan onun yağmuru ol!...
Ne vesvasın yakınında kal ne de meleğin uzağında. Kalbin hüzünlü olsun.
Eğlenenleri ve eğlence düşkünlerini kendi meyhanelerinde bırak. Bir bardak içindeki renkli suya teslim olanların sahibi hannastır.
Yaşlı çocuk sago tebessümü dost bildi, yaşamadıkça karalamadı.
El herkeste var ama onun sahibinden el olmuşlar. Üçüncü şahidim elimdir. Kalp hakimdir.
Sen beni iyice dinle. Dinle ki bir çıkar yol bulasın…
Adım Yûnus… Sagopa onun kahramanı.
Hadi selametle… bu fakir yoluna devam eder, görelim Mêvla ne eyler… ne eylerse güzel eyler vesselam…
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
qost_iz_raya

qost_iz_raya

İsmarıc sayı : 157
Şəhər/Ölkə : baku, 7mkr
Registration date : 31/08/08

Yeni mövzuMövzu: Geri: Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!   Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Icon_minitimeÇər. 3 Sen. 2008 - 12:04

paylasim u4un Thank You
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Travis_

İsmarıc sayı : 34
Registration date : 19/11/08

Yeni mövzuMövzu: Geri: Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!   Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Icon_minitimeB.e. 8 Dek. 2008 - 11:44

Thank You Thank You
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Sponsored content

Yeni mövzuMövzu: Geri: Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!   Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu! Icon_minitime

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Sagopa'nin En SaGlaM 70 SoZu!
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)

Bu forumun msaadesi var:Bu forumdakı ismarıclara cavab verə bilməzsiniz.
Hər şey qaranlıqdan başladı... :: Forum :: Ordan - Burdan-
Keç: